Rýchle nebankové pôžičky

Máte už dosť čakania v rade, aby ste vybavili v banke pre seba pôžičku? Nebaví vás vypisovať mnoho prebytočných papierov a následne dlhú dobu čakať, aby ste konečne získali úver, ktorý potrebujete? V tom prípade si vás dovolíme oboznámiť s možnosťou získania rýchleho úveru cez rýchle nebankové spoločnosti, ktoré vám ušetria množstvo času.

Aj keď slovné spojenie „nebanková spoločnosť“ v nás môže vzbudzovať nedôveru, môžeme vás ubezpečiť, že nie je čoho sa báť. Samozrejme, že obavy sú na mieste, keďže žijeme v dobe, kde bohužiaľ stále existuje mnoho spoločností, v ktorých je vysoká miera úžery. Nemožno sa však hádzať všetky nebankovky do jedného vreca. Aby sme však vaše obavy z nebankových spoločností aspoň zmiernili, poďme si predstaviť aspoň zopár nebankoviek, z ktorých nemusíte mať strach, že vás okradnú alebo prídete o strechu nad hlavou.

Rýchlo a bez stresu

Iste ste sa už stretli s tým, že ste súrne zháňali peniaze, no nenašiel sa nikto z vašej rodiny alebo známych, kto by vám mohol v zložitej situácii pomôcť. Dokonca aj pri bankových spoločnostiach fungujúcich na Slovensku, ktoré ponúkajú pôžičky a vo svojich reklamách sľubujú, že je to úplne jednoduché, ste zistili, že až také jednoduché to nie je a bohužiaľ vám nie sú schopní úver ponúknuť či dať. Tu sa naskytá možnosť požičania si, z nebanovky, pretože jednou z najväčších výhod nebankových pôžičiek je ich rýchlosť a mnohé sa nezaoberajú vašim súčasným finančným stavom, dokonca nepotrebujete spĺňať niektoré požiadavky, ktoré je povinné splniť pri bankových inštitúciách. Ako sme už aj vyššie načrtli, dokonca nemusíte čakať ani v dlhých radoch a vypisovať množstvo papierov a vyhnete sa tak zbytočnému stresu.

Ak sa už teda pre tento typ pôžičky rozhodnete, určite by ste si mali zistiť o nebankovej spoločnosti, cez ktorý úver budete mať, čo najviac, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam. Pozorne si preštudujte jej podmienky a poučenia, určite vám to len pomôže. Pri výbere spoločnosti môžete navštíviť aj stránku, ktorá poskytuje seriózne spoločnosti. Pomôckou je aj evidencia NBS (Národnej banky Slovenska), kde sa nachádzajú LEN overené nebankové inštitúcie pôsobiace na území Slovenska. Pokiaľ sa v evidencii NBS nenachádza vami zvolená spoločnosť, neodporúčame vám si pôžičku cez ňu brať. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tu jedná o podvod a jej praktiky nie sú zákonné. Nekorektnú spoločnosť spoznávate napríklad aj podľa toho, že od vás predom žiada peniaze. Naša dobre mienená rada pre vás znie, aby ste neplatili nikomu vopred žiadne poplatky!

Dajú sa získať rôznymi spôsobmiAko sa k ním dostať

Ako sme už spomínali poskytovateľov nebankových pôžičiek je mnoho. S niektorými sa možno stretnúť z rôznych periodík, televízii a pod. Avšak v žiadnej reklame sa nehovorí širšie o podmienkach, ktoré je treba splniť. Keďže poskytovateľov je mnoho, každá spoločnosť si kladie iné kritéria, ktoré treba splniť. Záleží aj od toho, o aký úver žiadate. Či ide o pôžičku pre nezamestnaných, krátkodobú či s vyššou sumou požičaných peňazí. Je teda určená pre každého, samozrejme že pre požiadanie musíte splniť vekovú podmienku a to, že musíte mať minimálne 18 rokov. Medzi výhody patrí aj to, že niektoré pôžičky sú bez dokladovanie príjmu, bez registra, bez ručiteľa a dokonca nemusíte ani dokladovať to, na čo peniaze použijete. Teda nemusíte sa obávať, že sa dostanete do nepríjemností. Ale pred požiadaním o úver treba zvážiť aj to, či budete schopný požičanú sumu vrátiť. Treba rátať s tým, že úroková sadzba je pri tomto type vyššia ako obyčajne. Svetlou výnimkou sú niektoré nebankové spoločnosti, ktoré vám pri prvej vašej žiadosti cez nich, ponúknu bezúročnú pôžičku, čo v preklade znamená 0 %-tný úrok, teda koľko ste si požičali, toľko musíte vrátiť.

Teraz ale prejdime k najdôležitejšej veci a povedzme si, ako si túto pôžičku vybaviť. Najvyužívanejšie sú dva spôsoby. A to buď online alebo cez mobilný telefón. Vyplniť online žiadosť z pohodlia domova, je veľmi populárny spôsob, pretože vám ušetrí množstvo času, ktoré by ste inak strávili v čakacích radoch. Jednoducho vyplníte žiadosť, keď uvediete meno, priezvisko, výšku sumy, telefónny kontakt, či pracovné zaradenie. Treba podotknúť, že výška pôžičky môže z istej časti závisieť aj od toho aké máte pracované zaradenie. Pokiaľ ste nezamestnaný, sa väčšinou poskytuje do 350€, pričom doba splatnosti je do 31 dní. Práve pri tomto type môžete natrafiť na nebankovú spoločnosť, ktorá vám ponúkne prvú ako bezúročnú. Pri tomto type môžete mať peniaze už do 10 minút, čo je naozaj rýchlejšie ako rýchlo.

Druhým spôsobom je požiadanie si o pôžičky cez mobilný telefón. Ak preferujete skôr osobnejší kontakt, môžete zavolať do danej nebankovej spoločnosti a pracovníci vám pomôžu vybaviť vašu žiadosť telefonicky, alebo jednoducho pošlete sms s požadovanými údajmi a už len čakáte, kedy vám peniaze prídu na účet. Je dobré si vybrať spoločnosť, ktorá má vedený účet v tej banke, kde aj vy. Urýchli to prevod peňazí na váš účet. V opačnom prípade sa doba posielania peňazí môže vyšplhať až na 72 hodín, ale to vo veľmi špecifických prípadoch. Väčšinou je to do 24 hodín, čo je naozaj skvelé. Musíme povedať, že proces schvaľovania závisí, aj od posúdenia žiadosti a od toho o akú žiadate. Každý žiadosť je výnimočná a preto sa posudzuje individuálne. V každom prípade sa nemusíte obávať. S najväčšou pravdepodobnosťou vám spoločnosť vyhovie.

Akú sumu si môžete požičať?Výška požičanej sumy

Ak vás zaujíma koľko si vlastne najviac môžete požičať, tak to môže byť od 5€ až do 25 000€. Každá nebanková spoločnosť má určené, akú najvyššiu sumu sú schopní požičať. Požičajte si však len toľko, koľko ste schopný splatiť. Inak sa môže stať, že vaša suma na vrátenie bude oveľa vyššia, pretože k úrokom sa prirátajú aj sankcie. Pokiaľ budete mať problém so splatením nebankovej pôžičky do termínu, ktorý vám bol zadaný, v žiadnom prípade to nenechávajte na náhodu a upovedomte nebankovú spoločnosť o tejto skutočnosti. Určite budú ústretový a vy sa vyhnete nepríjemnej situácii a zbytočným poplatkom.

Veríme, že tento článok vám pomohol pri rozhodovaní, zobrať, či nezobrať pôžičku z nebankovej spoločnosti. Možno sa budeme opakovať, ako pokiaľ si preštudujete podrobné informácie o pôžičke a nebankovej spoločnosti, nemusíte sa báť, že ste padli do rúk úžerníkom. Tieto nebankové pôžičky sú rýchle a vybavované ihneď. Na záver vám ponúkame zopár osvedčených nebankových spoločností.

Spoločnosti poskytujúce pôžičku: Cetelem, Provident, Ferratum, Tesco, Pôžičkomat, CreditONE, Quatro, Profi Credit, Triangel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *