Cena zákonného poistenia auta pomocou kalkulačky

Špeciálnou online kalkulačkou sa dozviete cenuHovorí vám niečo nástroj kalkulačka PZP? Nazvali sme ho síce nástrojom, ale nejde o nič hmotné ako by to mohol sprvoti tento výraz evokovať. Je to internetový nástroj, ktorý vám pomôže urobiť presný výpočet ceny vášho PZP. O tom, kde je tento unikát dostupný a prečo ho využiť si hneď povieme.

Výpočet ceny online

Jedine kalkulačka vám urobí výpočet ceny zákonného poistenia auta, ale iného dopravného prostriedku presne a rýchlo. Nebudeme vás len lákať a ospevovať o nej, ale radšej vám poskytneme stránku, ktorá týmto nástrojom disponuje. Jedným z najvyhľadávanejším výrazom v rámci tejto problematiky je zákonné poistenie auta. Všetko potrebné o nej, ako aj všeobecne o tomto produkte sa dozviete po stlačení zvýrazneného slovného spojenia. Teraz si však vysvetlíme, ako tento internetový nástroj funguje.

Skúste aj tento článok o poistke na auto.

Princíp tohto nástroja

Princíp tejto kalkulačky spočíva vo vypísaní jedného formulára online, ktorý vám následne vygeneruje cenu za vaše zákonné poistenie auta. Je to rýchly a efektívny spôsob výpočtu viacerých ponúk poisťovacích spoločností. Celý tento proces sa uskutoční bez vašej zvýšenej námahy a ešte k tomu aj zadarmo!

Výpočet je závislí od toho, koľko údajov zadáteFormulár

Po otvorení stránky a kliknutím na zelené tlačidlo, ktoré vám umožní otvoriť PZP kalkulačku, sa vám zobrazí jeden formulár, ktorý je potrebné kompletne a správne vyplniť, pretože na základe neho vám budú vygenerované ceny. Môžeme ho rozdeliť na dve časti, pričom reálne ide len o jednu vyplnenú stránku. Prvú časť tvoria údaje o vozidle, tú druhú údaje o jeho majiteľovi. Teraz už viete ako zistiť poistku podľa ŠPZ.

Na vyplnenie prvej časti vám postačí, aby ste si nachystali technický preukaz vozidla, pokiaľ jeho parametre neviete z hlavy. Vybrať to, o aký typ vozidla máte záujem snáď viete, ak nie, tiež to nájdete v techničáku. Účel vozidla a okres, kde sa momentálne nachádza, snáď viete tiež. Komplikovanejšie to bude s presnejšími údajmi, akými sú napríklad výkon a objem motora, najväčšia prípustná hmotnosť, prevádzková hmotnosť, rok výroby, značka a model vozidla či typ paliva. Po vyplnení týchto údajov máte prvú časť formulára za sebou.

Druhá časť formulára pozostáva z informácií o majiteľovi vozidla. Opäť treba zadať okres, kde býva, prípadne mesto. Prichystajte si vodičský preukaz, pretože z neho budete potrebovať jeho sériové číslo ako aj dátum, odkedy ste jeho držiteľom. Dobré je poznať aj dátum narodenia majiteľa vozidla, lebo aj ten je nutné zadať. Cena zákonného poistenia auta sa bude odvíjať aj od toho, či daný majiteľ v minulosti spôsobil nejakú dopravnú nehodu alebo nie, ako aj to, aká doba už od tejto udalosti uplynula.

Ďalšie údaje, ktoré majú vplyv na výpočet PZP, sú či máte účet v OTP banke, či platíte za vaše vozidlo aj iný typ poistenia, na aké obdobie chcete uzatvoriť toto (rok, polrok, štvrťrok), v akej spoločnosti bolo vaše vozidlo poistené predtým, či máte deti do 15 rokov atď.

Nevyužiť ho by bola chyba

Využite možnosť poistnej kalkulačky, ktorá vám výpočet ceny zákonného poistenia auta či iného vozidla urobí rýchlo a hlavne zadarmo. Veď kto vám ponúkne takúto možnosť? Na čo zbytočne chodiť po všetkých pobočkách konkrétnych spoločností? Veď vám to môže zabrať aj hodiny času a v konečnom dôsledku len zúfalstvo z toho, koľko pobočiek vám v prieskume ešte chýba prípadne pre koho sa rozhodnúť. Takto máte výsledky do niekoľkých sekúnd, vypísanie formulára je uskutočnené do maximálne 10 minút.

Navyše kalkulačka PZP vám zobrazí presné ceny, teda nemôže dôjsť k tomu, že ak si nejakú ponuku z uskutočnených výsledkov vyberiete okamžite, tak že sa cena na zapletenie zmení. To by sa mohlo stať iba v prípade, že na rozhodnutie budete potrebovať viac času a napríklad nasledujúci deň už cena môže byť iná. Preto s výhodnými ponukami netreba dlho váhať. Poistná kalkulačka vám dokáže, že nie je ponuka ako ponuka a jednotlivé produkty sa môžu líšiť až v stovkách eur. V praxi zaznamenávame aj také prípady, kedy nižšia cena zákonného poistenia auta obsahovala širšie krytie než niekoľkonásobne drahší produkt tohto typu.

Požiadajte si hneď!

Ako sme už naznačili, PZP kalkulačka vám, okrem iného, umožňuje hneď aj o nejakú ponuku z výpočtu požiadať. Oslovila vás nejaká zaujímavá cena? Neváhajte. Na ponuku kliknite, dopíšte zopár údajov a do niekoľkých minút nájdete na maily dočasnú zelenú kartu, ktorá dokazuje, že je vaše vozidlo poistené a ktorú si teda musíte vytlačiť a nosiť pri každej jazde s daným vozidlom, pokým vám poštou nepríde originál. Je to nutné pre prípad náhodnej policajnej kontroly, ktorá nerešpektovanie tejto povinnosti vysoko pokutuje. Nezabúdajte však, že karta je dočasná a platí 30 dní, preto do tejto doby zaplaťte poistné. Údaje na jeho zaplatenie nájdete taktiež v prijatom maily, spolu s návrhom a podmienkami zmluvy. Po jeho úhrade môžete najbližšie dni vo vašej poštovej schránke očakávať list s originál zelenou kartou.

Ak by ste mali ohľadom kalkulačky online, ktorá slúži na výpočet ceny zákonného poistenia auta, ale aj iného motorového či nemotorového vozidla, viacero otázok, neváhajte sa nakontaktovať buď na vyššie zmienenú stránku skrytú vo vyznačenom výraze alebo si kliknite na článok z Atlasu a možno sa dozviete niečo nové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *