Sms pôžička – bez telefonátu, internetu, a bez osobného stretnutia

Pošlite SMS a máte peniaze na účteRadi pracujete s mobilným telefónom? Radšej ako s počítačom? Prípadne neradi telefonujete alebo sa osobne stretávate s neznámymi pracovníkmi? V tom prípade využite možnosť, akú vám ponúka nasledujúca služba. Pomocou mobilného telefónu a sms správy môžete požiadať o peniaze odkiaľkoľvek, kde máte signál a ak máte dostatok kreditu na odoslanie sms správy so žiadosťou.

V tomto článku si stručne povieme, čo by ste mali o tom vedieť. Ináč vám na správne pochopenie sms pôžičky odporúčame stránku, ktorá vám poskytne všetky informácie ohľadom tejto formy požiadania, ako vám poskytne aj sprostredkovateľov, ktorých môžete priamo požiadať.

Forma sms pôžičky

Tvar sms správy na požiadanie peňazí závisí od rôznych sprostredkovateľov. Väčšinou však sms správa obsahuje tieto údaje: meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo; číslo bankového účtu, na ktorý vám bude sms pôžička odoslaná; suma, o ktorú žiadate; dátum, do kedy by ste vedeli sumu splatiť.

Môže sa stať, že niektorí sprostredkovatelia budú požadovať uviesť približný čistý mesačný príjem, hoci sú bez dokladovania príjmu. Vami uvedený údaj však nebude nikto overovať. Na čo však netreba zabudnúť je, že poradie jednotlivých údajov sa môže od sprostredkovateľa k sprostredkovateľovi líšiť a takisto jednotlivé žiadosti nemusia obsahovať všetky nami zmienené údaje.

Doba, na ktorú si požičiavate je dôležitý parameter pôžičkyDoba vybavovania

Sms pôžičky nepatria medzi najrýchlejšie spôsoby požiadania. Ak čakáte, že vám bude odoslaná do 10 minút od schválenia, ako to umožňujú pôžičky cez internet, tak ste na omyle. Majú vo všeobecnosti pomalší priebeh a to už od samého začiatku.

To znamená, že pomalšie trvá vypisovanie žiadosti, keďže ju musíte urobiť na telefóne, čo trvá dlhšie, ako telefonická žiadosť, osobná žiadosť alebo vypísanie žiadosti na počítačovej klávesnici.

Po odoslaní žiadosti čakajte na odozvu sprostredkovateľa. Väčšinou je to do niekoľkých minút, hodín, no niekedy to môže trvať aj deň. To však neznamená, že vám bude schválená.

Správa bude obsahovať len to, že poskytovateľ prijal vašu žiadosť. Schvaľovací proces môže trvať dlhšiu dobu, treba počítať so 4 dňami. V prípade pozitívnej odpovede vám budú peniaze doručené na účet do ďalších 4 dní. Rýchla sms pôžička vám však môže byť doručená aj šekom. Túto možnosť neponúkajú všetci sprostredkovatelia, ale je na vás si zistiť, kto to umožňuje.

Sprostredkovatelia

Na slovenskom trhu máme 3 hlavých sprostredkovateľov, pričom všetci patria k nebankovým spoločnostiam: Ferratum, Trila a Smscredits. Všetci traja sú licencovaní. To znamená, že majú povolenie na poskytovanie pôžičiek od Národnej banky Slovenska.

Ferratum

Rýchle sms pôžičky od Ferratum vám poskytnú sumu až do 350 eur. Splácať ju môžete z intervalu 7 až 31 dní. Okrem toho umožňujú svojim prvým klientom veľmi výhodnú ponuku, a to takú, že pri požičaní do 150 eur s dobou splatnosti do 15 dní, nemusíte vôbec platiť úrok.

V praxi zaplatíte len toľko, koľko ste si od Ferratum reálne požičali. Sú dostupné vo variácii bez registra, bez dokladovania príjmu, bez dokladovania účelu, no nebanková spoločnosť Ferratum neposkytuje úvery pre nezamestnaných žiadateľov.

Výberte si správnu spoločnosť pri SMS pôžičkeTrila

Trila ihneď patrí k menej známejším, avšak svojou ponukou patrí k najdostupnejším. Prečo? Pretože v nej nájdete sms pôžičky bez dokladovania príjmu, bez registra, ako aj pre nezamestnaných, ktoré sú poskytované aj dôchodcom, študentom, ženám na materskej či živnostníkom.

Všetkým žiadateľom dokáže poskytnúť až do 500 eur, pričom splatiť ju môžete do 25 dní. Napriek svojej dostupnosti patrí k nie veľmi výhodným pôžičkám, pretože ku každej musíte zaplatiť poplatok 100 eur, plus prirátať k požičanej sume úrokovú sadzbu, ktorá sa pohybuje okolo 23%.

Smscredits

Smscredits je snáď najznámejšia sms pôžička na slovenskom trhu. Ponúka sumy do 350 eur a dobu splatnosti si určila na 15 dní. Poskytuje peniaze bez registra, bez dokladovania príjmu, bez dokladovania účelu ako aj pre nezamestnaných.

Smscredits sa od ostatných sprostredkovateľov líši tým, že požaduje resp. uprednostňuje registráciu cez ich internetovú stránku. Na základe tejto registrácie vám bude vygenerované klientske číslo, na základe ktorého sa môžete v sms žiadosti identifikovať a tým pádom už nemusíte vypisovať do sms správy všetky údaje. Okrem toho, Smscredits je bezúročná.

Pri každej pôžičke nezabudnite dodržať doby splatnosti. Ak by sa stalo, že do daného termínu nebudete mať dostatok financií na jej splatenie, okamžite o tomto fakte upovedomte sprostredkovateľa. Ten bude ochotný vám splatnosť predlžiť aj niekoľkokrát. S Smscredits dvakrát, s Trilou päťkrát a s Ferratum si môžete dobu splatnosti predlžiť až o 40 dní. Každé predlžovanie je však spoplatnené.

Niekedy je to fixná suma za predlženie, niekedy zaplatenie úrokovej sadzby, niekedy zaplatenie istého percenta z požičanej sumy. Splácať je možné šekom, bankovým prevodom alebo priamym vkladom na účet poskytovateľa. Ako sme už vyššie spomenuli, nie všetky spoločnosti podporujú šeky. Preto ešte predtým, ako sa rozhodnete vašu sms pôžičku splatiť šekom, si overte, že šek bude akceptovaný.

Je vhodné dodať, že hoci sa v článku zmieňujeme o tom, že jednotlivé nebankové spoločnosti ponúkajú úvery bez registra, netvrdíme, že do registra nenazerajú. K registru dlžníkov majú prístup a na základe neho sa môžu rozhodnúť, či vám žiadosť schvália alebo nie.

Boli pre vás tieto informácie veľmi stručné? V tom prípade sa skúste na sms pôžičky obrátiť aj na tejto stránke, ktorá vám poskytne podrobnejšie informácie, ktoré vám možno pomôžu sa rozhodnúť o vhodnosti pre vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *